3 podpowiedzi na dobre kadry

Najprościej w świecie, jeśli jesteś mamą – chcesz mieć ładne zdjęcia dziecka i chcesz złapać odpowiedni moment – taki, który będzie Cię cieszył przez najbliższe kilka lat, a może i całe życie? Mam małe podpowiedzi na dobre kadry. Jak chcesz, to wpadaj – zajmie Ci to 3 minuty!

OBSERWUJ!

Od jakiegoś czasu mam jedno postanowienie. Obserwuję co się dzieje wokół mnie. Podaję więc konkretny przykład. Mamy jesień. Liści jeszcze nie dość wystarczająco. Spójrz – co innego Ci się z nią kojarzy? Żołędzie, kasztany, coraz mniej zielone drzewa i .. kolory! O tym ostatnim pisałam również całkiem niedawno >> za co kocham jesień? <<.

ZŁAP TEN MOMENT! 

Wyczekuj chwili. Obserwuj i miej gotowy aparat. Jak dla mnie najlepsza jest jak najmniejsza przysłona (f/1.8). Jeśli takiej nie posiadasz, wybierz najniższą z możliwych. Łap ostrość na główny temat. Tak jak tu. Kasztany są bardzo ostre, jednak co tu jest najsłodsze? Drugi plan, który w sumie przechodzi w pierwszy – rączki i dłonie.

podpowiedź na dobre kadry

jarzębina  

TWÓRZ COŚ ORYGINALNEGO!

Zestawiaj zdjęcia detali, baw się kadrem. Ja uwielbiam łączenia (które już pewnie zauważyliście na moim blogu). Uwielbiam też łapać niepowtarzalne momenty. Śmiech dziecka – to chyba moja ulubiona tematyka. Takie kadry cieszą oko każdego.

dobre kadry  

jarzębina  

Niebawem powstanie dość obszerny wpis, konkretniej i więcej o fotografii dziecięcej! Wypatruj uważnie!

GROSZKA&MODA: 

– buciki – H&M,

– bluzeczka – Reserved Kids,

– legginsy – PEPCO,

– kamizelka – PEPCO

2 thoughts on “3 podpowiedzi na dobre kadry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *