Kocie Okulary GEPETTO by WOODY

Nowe wyzwanie zaplanowałam na dzień słoneczny, piękny! Wzięłam na sesję znajomych, „główne rekwizyty” i… aparat oczywiście. Lampa dodatkowa też miała być, ale.. nie poszło. Musiałam zdać się na swoją kreatywność i odpowiednie ustawienia mej „puszki”. Czekałam na odpowiedni dzień i trach!

Zacznijmy od tego, że blog został w głównej mierze poświęcony Grosi i tego planu się trzymamy. Ale już wspominałam niejednokrotnie o mojej pasji do fotografii, która jest rozumiana bardzo szeroko. W taki sposób na blogu chciałabym się pochwalić nie tylko maluchem (albo maluchami), ale też wszystkimi nowymi projektami za które się biorę. I oto właśnie ten wpis poświęcony jest jednemu z nich. Projekt: sesja młodzieżowa w oksach. Bardzo czaderskich oksach!

Sesja tego dnia była wymarzoną. Pogoda idealna. Pomimo wszystkich poradników fotograficznych i ich „zakazów” fotografowania w pełnym słońcu, tym razem musiałam się sprzeciwić. W tym wyzwaniu akurat o to chodziło. Wybraliśmy się w bardzo fajne miejsce, idealne na potrzeby sesji młodzieżowej/wesołej. Bo o taką tu chodziło. Znaleźliśmy się na Fortach Bema na Bemowie. Miejsce ekstra, wielki teren do przejścia, kupa zieleni i.. bunkrów. Tam się zaszyliśmy na potrzeby kilku zaplanowanych kadrów.

Głównym tematem przewodnim były okulary przeciwsłoneczne. W ręce wpadły nam drewniane oksy GEPETTO by WOODY.

WYKONANIE

Do użytku mieliśmy trzy rodzaje okularów (więcej wzorów znajdziecie tu – okulary drewniane). Jedne kocie, drugie (jak dla mnie) nieco męskie ciemne, trzecie bardziej damskie, jasne. Każda para z soczewkami z filtrem polaryzacyjnym, które zapewniają wysoką ochronę przed promieniami słońca. Każda wykonana ręcznie z różnych rodzajów drewna – tutaj palisander/bambus. I jadąc po kolei, co my tu mamy:

KOCIE OKULARY – VIRGIL/SŁOŃCE – W kolorze jasnego drewna. Z zewnętrznej strony polakierowane na czarno. Soczewki w kolorze złotych „lustrzanek”. Mega efektowne, w sumie trochę jak dla typowej kocicy! I wiecie co jeszcze? Unoszą się na wodzie, heh. Słońce odbija się w nich jak w lustereczku.

HARRY/ PALISANDER – Okulary w kolorze ciemnego brązu, z drewna palisandrowego + niebieskie „lustrzanki”, z boku lanserski wyżłobiony napis WOODY. Dla mnie ulubione, bo niebieskie szkła wyglądają naprawdę inaczej i od razu rzucają się w oczy! Mają styl.

HARRY/ BAMBUS – Sama chętnie je przytulę! Mają bardzo jasny kolor słomkowy. Uważam, że w sam raz dla blondynek. Ciemne szkła wyglądają bardzo naturalnie, ale nadal stylowo. Nie są przesadnie szałowe, ale coś w sobie mają. Dla mamuśki pasują idealnie 😉

Wszystkie modele okularów, w tym i kocich, wykonane są ręcznie. Udało się dostać kilka zdjęć z procesu produkcji. Sprawdzcie sami jak to jest zrobione, a właściwie robione:)

wykonanie okularów


Takie stylóweczki, można też nosić w pracy, zwłaszcza jeśli dużo siedzi się przy komputerze. Spokojnie, nie trzeba siedzieć w kolorowych okularach przeciwsłonecznych (byłoby trochę niewygodnie) – dlatego wymyślono oprawki korekcyjne, także stylowe i wykonane z drewna. A co jeszcze fajniejsze? Można kminić nad dofinansowaniem u pracodawcy i mieć je za free lub prawie free! Według rozporządzenia (o którym zaraz mowa) "pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom dofinansowanie na oprawki do okularów korygujący wzrok, zgodne z zaleceniem lekarza…".

DOFIANANSOWANIE NA OKULARY KOREKCYJNE

Aby dostać takie dofinansowanie, według Kodeksu Pracy i Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, musimy spełniać dwa warunki:

1) wykonując obowiązki zawodowe – być pracownikiem/stażystą (bez względu na okres czasu pracy), który spędza przed komputerem co najmniej 4 godziny dziennie (wg §2 pkt 4 Rozporządzenia)  2) posiadać zaświadczenie lekarskie/wyniki badań okulistycznych (przeprowadzonych w ramach profilaktyki zdrowotnej) ze wskazaniem do stosowania takich okularów przy obsłudze komputera (wg §8.2. Rozporządzenia).

W praktyce: Gdy spędzasz przed monitorem w pracy więcej niż 4 godz., posiadasz takie zaświadczenie od specjalisty wskazanego przez pracodawcę i chcesz dostać dofinansowanie na okulary za np. 300 zł, musisz się dowiedzieć w jakim stopniu pracodawca może Ci je dofinansować. Każda firma ma swoje wewnętrzne przepisy, według których (niestety) należy się stosować. Czasem dofinansowanie pokrywa 100% kosztów, czasem musisz dopłacić z własnej kieszeni. Czyli przykładowo. Pracodawca może dofinansować 200 zł, a 100 zł dokładasz z własnej kieszeni (plus jest taki, że masz wymarzone okulary dużo taniej :D).

Na koniec to co najlepsze. Sesja jaką wykonaliśmy, ENJOY!

FORTY BEMA, Warszawa

woody glasses

wear gepetto

gepetto okulary

gepetto by woody

gepetto

kocie okulary gepetto

kocie okulary

bambusowe okulary

konkurs Gepetto

 

Link do skopiowania:

http://bit.ly/Wygraj_Drewniane_Okulary

Z pośród osób, które wykonały share i skomentowały artykuł na blogu wylosujemy zwycięzcę.

Konkurs zakończony

Zwycięskie hasło znajdziecie w poście na naszym fanpagu.

One thought on “Kocie Okulary GEPETTO by WOODY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *