Sesja brzuszkowa ASIA cz.2

Tym razem napiszę trochę konkretów na temat sesji brzuszkowej Asi, jaką udało mi się wykonać parę tygodni temu.

Jeśli ktoś nie widział części pierwszej, może ją podejrzeć tu: >> SESJA BRZUSZKOWA * ASIA cz.1 <<. A teraz bierzmy się do roboty!

PRZYGOTOWANIA DO SESJI (po mojemu)

Do sesji brzuszkowej Asi przygotowywałyśmy się już jakiś czas wcześniej. Tzn. zdzwaniałyśmy się, obie szukałyśmy inspiracji. Ja – chciałam wydobyć piękno i oczywiście ukazać jak najładniej to co najważniejsze – brzuszek. Asia – jak przystało na każdą kobietę w ciąży, chciała wyglądać na zdjęciach wyjątkowo, aby to była pamiątka do końca życia. Dodatkowo był pewien plan, jedno ze zdjęć miało zawisnąć w pokoju w dużym formacie. Nie mogło być fuszery 😉 Podsyłałyśmy sobie na wzajem pomysły. Przy sesji miałyśmy ściągę – patrzyłyśmy na inpiracje w komputerze – co się dało wykorzystywałyśmy. Ja najczęściej korzystam z Pinteresta, innych blogów oraz samego wujka google i wyszukiwarki grafiki. Reszta – to indywidualny pomysł,  wykorzystany z danego momentu i sytuacji.

STYLIZACJA/DODATKI

W tym wypadku, zdecydowałyśmy się na sesję w ogrodniczkach (plus kilkadziesiąt innych pomysłów). Już wspominałam, że miałyśmy za dużą wenę. Wiedziałyśmy też, że chcemy kilka eleganckich ujęć i kilka "łóżkowych" ( w sensie na łóżku – nic więcej .. :D). Wszystkie dodatki zostały skomponowane w oparciu o mieszkanie i strój Asi.

– czerwona kokarda w kratę do bluzki w kratę.

– słodkie buciki, które nas urzekły i inne ubranka, które zawiesiłyśmy drewnianymi klamerkami na białym sznurku, tak by wszystko pasowało

– miś, smoczek – atrybuty kojarzące się z maleństwem 😉

KOLORY

Zawsze są ważną częścią sesji, nie tylko brzuszkowej. Do każdej stylizacji starałam się wszystko jakoś razem sklecić, aby nie wyglądało na przesadzone, a jednak tworzyło coś wyjątkowego. Właśnie dlatego, w przypadku zdjęć w pościeli, był tylko miś w beżowym kolorze i biała koszula, żeby było delikatnie. Przy sesji pastelowej, ubranka w jednej gamie kolorów – pastele, beże i kolor niebieski (chyba odrazu widać, że to będzie chłopiec :).

USTAWIENIA APARATU

Jak zawsze były pierwsze przypamiarki. Najpierw przestawiłam czułość ISO na dobór automatyczny, ze względu na pomieszczenie. Najczęściej tak robię, gdy zdjęcia są w domu 😉 Ze względu, żefotografowałam jedną osobę, najczęściej używałam przysłony f/1,8. Użyłam mojego ulubionego obiektywu Sigma 18-35mm f/1,8.

 

EFEKTY SESJI BRZUSZKOWEJ cz.2

NA SPORTOWO

sesja brzuszkowa

sesja brzuszkowa na sportowo

PASTELOWO

sesja ciążowa pastelowa

ELEGANCKO

sesja brzuszkowa na elegancko

DELIKATNIE

delikatna sesja ciązowa

 

Jeśli się podobało, wiecie co robić!

One thought on “Sesja brzuszkowa ASIA cz.2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *