Park Praski

Weekendy staramy się spędzać razem, czyli z Groszką i z Panem Mężem Ukikosem. Nie zawsze nam to idealnie wychodzi, ale starać się trzeba. Z pewnej dość jasnej i dość prostej przyczyny, wolny czas spędzamy na spacerowaniu po Parku Praskim lub nad Wisłą. I co cwaniaczki? Ci co z Warszawy już chyba wiedzą gdzie mieszkamy?

Tak – mieszkamy na Pradze Północ, ale o tym już było >>TU<<. Tym razem chciałam opowiedzieć o miejscu (w sumie dwóch), do których uczęszczamy najczęściej. Mowa o tytule – Parku Praskim. Bywam w nim tak często, że chyba nie zliczę – głównie z Groszką. Najpierw w brzuchu, a potem w wózku.

Czasem uda się nawet zabrać ze sobą Pana Męża, choć naprawdę ciężko oderwać go od magicznego monitora, zwanego laptopem. Laptop ten jest tak magiczny, że czasem mówiąc do mego Męża mam wrażenie jakbym mówiła do… samego magicznego laptopa 🙂 Ale jak tylko uda mi się go od tych magicznych mocy odciągnąć – proponuję spacer, najlepiej długi i najlepiej z dobrym nastrojem. Tak! Taki lubię najbardziej.

Spacery prowadzą przez wielki Park Praski, umiejscowiony blisko ZOO. Dzieje się dość wiele. Są drzewa, trawa, kwiatuszki (dobra żarciki na bok). Oprócz standardów jest spory kawałek do przejścia. Po drodze wielki plac zabaw (jeszcze nie za bardzo dla rocznego dziecka ze względu na niewielką ilość małych karuzeli i huśtawek bez zapięcia:P). Jest również wieeeelka metalowa i zachwycająca Groszkę żyrafa. Gdy się człowiek zmęczy można usiąść na licznych ławkach to tu to tam. Jest mały amfiteatr (pewnie latem coś się tam dzieje). Jest poboczny bar z pysznymi zapiekankami i ewentualnie zimnym piwkiem naprzeciwko wejścia do ZOO (który osobiście i całkiem subiektywnie polecam!).

Po parku lub przed parkiem często zachodzimy nad Wisłę. Dokładniej na drugą stronę Wisły, gdzie jest plaża, dużo zielonych terenów. Lubię tam chodzić, zwłaszcza w upalne dni, przechodząc wzdłuż Wisły szlakiem wyrysowanym z drzew. Miejsce to jest świetne zarówno na piesze wycieczki, bieganie i jeżdżenie na rowerze. Rolki odpadają, ze względu na "leśną" powierzchnię 😉

A Wy jakie macie do zaoferowania ciekawe miejsca? Jak nie w Warszawie to może polecicie coś w innych regionach?

wiosenne kwiaty

wiosenne kwiaty

uśmiechnięte dziecko

zieleń  

NAD WISŁĄ

zielone kwiaty

 

trawa

 

rzepy

tata i córka   śmiech dziecka

 

białe drzewo   dziecko przy drzewie   tata z córką

buciki dla dziecka H&M

drzewo Park Praski

Park Praski   Park Praski przy ZOO

 GROSZKA&MODA:

– kurteczka marine – H&M,

– czapka w grochy – Smyk,

– trampki w kwiaty – H&M,

– chusta – Mamity (moja naczy)

4 thoughts on “Park Praski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *