Park Oliwski Gdańsk

Z Gdyni przenosimy do Gdańska. Skupiam się tu głównie na jednym bardzo fascynującym i magicznym miejscu – Park Oliwski. (Serio) chyba najpiękniejszy park jaki spotkałam dotychczas … a już trochę ich widziałam.

Jako kolejną z atrakcji Trójmiasta, do zwiedzania wybraliśmy Gdańsk. Niestety z dzieckiem w upalny dzień dużo nie zdziałasz, ale.. park – to miejsce idealne.

Zieleń, zieleń i jescze raz zieleń. Wchodząc do Parku Oliwskiego zachwyciła mnie wielka przestrzeń, piękne przejścia stworzone z drzew i krzewów oraz wspaniały mini wodospad z Potokiem Oliwskim. Cały park skojarzył mi się z jakimś angielskim/ francuskim klimatem. Piękne zdobienia budynków, skupiska dużych ilości kwiatów, liczne fontanny i te magiczne przejścia, które chyba najbardziej zapadły mi w pamięci. Dziwnym nie jest, że jest wpisany do rejestru ochrony zabytków przyrody województwa gdańskiego oraz do rejestru zabytków miasta Gdańska.

Gdyńszczanie mogą być dumni, chętnie zrobiłabym tam niejedną sesję zdjęciową! Największe uroki Parku próbowałam złapać właśnie w ten sposób. Zobaczcie sami!

PARK OLIWSKI – GDAŃSK

atrakcje Trójmiasta  

Gdańsk  

atrakcje Trójmiasto   Park Oliwski

Gdańsk Park Oliwski

Park Oliwski Gdańsk

Gdańsk atrakcje

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *