Jaka książka dla dziecka stała się naszym No.1 ?

Aby Twoje dziecko dało Ci czasem spokój chociaż na 5 minut.. yyy dobra.. chociaż na pół godziny, musisz mu znaleźć interesujące zajęcie, serio NAPRAWDĘ interesujące, czarujące niczym wróżka i fascynujące niczym film science fiction. 

Czy istnieją takie rzeczy? Taaaak. Ale to trwa tylko kilka dni, potem znów staje się szare i bure, znudzone jak sieeemasz, chyba że to schowasz głęboko w szafie i dopiero wyjmiesz po jakiś dwóch tygodniach. Wtedy może się uda?

Ale o czym mowa? W naszym przypadku mowa o nowym nabytku, jaki Groszka otrzymała w prezencie od swego Ojca Chrzestnego. Nabytek ten to PIERWSZA ENCYKLOPEDIA – ZWIERZĘTA, wydawnictwo Foksal. W naszym wypadku to wersja ZWIERZĘTA, bo Groszka ma chopla na ich punkcie.

Książka (obstawiam) jest dla jakiś 2-3 letnich dzieci (mówię na oko), ale dla maluchów ok. 1,5-rocznych nadaje się równie idealnie. Tym bardziej jeśli macie malucha, który uwielbia naśladować zwierzątka, naczy się ich odgłosy. To najwyższy czas na naukę i zabawę w zwierzaki. NARAZIE ta książeczka to dla nas No.1, wcześniej naszym No.1 była >>ta<<.

Co tu jest ciekawego?

Są bardzo fajne obrazki, które przyciągają nawet mój wzrok. Są ciekawe pytania, które mogłyby zażyć niejednego rodzica, typu np.: "czy zwierzęta mięsożerne są złe?". Wiem, może to za trudne dla takich brzdąców, ale.. rodzice sami mogą się doszkolić jak tłumaczyć dzieciom rzeczy trudne (tak na przyszłość). Przy okazji jest tu wiele obrazków z nazwami (to dla 1-2 latków ideal!), czyli np. mamy sobie stronę o konikach, gdzie są koniki + zagrody + inne ciekawostki i wszystko co z konikami związane. Wszystko obok nazwane. Dowiesz się np. jak jest zbudowane ciało zwierząt, lub co robi poszczególne z nich. Książka jest dość obszerna, ale nie za ciężka na takie małe rączki. Nadaje się w miejsca, gdzie twe dziecko może się nudzić (to zajmie mu czas).  Naprawdę przyjemnie się to ogląda.. i czyta!

Ogólnie idealna na prezent dla malucha, jeśli nie macie pomysłu na coś kolorowego, fajnego i ciekawego. Sprawdźcie sami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *