White

W mym domu zawitało wreszcie coś o czym marzyłam już jakiś czas, tylko nie mogłam się zdecydować na odpowiednią kolorystykę. Tamdadam… zawitało nowe tło! Padło na kolor biały! W sumie uniwersalny, pasuje do wszystkiego, można użyć trochę wyobraźni, aby zdjęcia nie były standardowe. Ale standardowe też mogą być 🙂 Kto co woli!

Już kilka mych wpisów rozpoczynałam od słów: pierwsze zdjęcia, jakieś pierwsze obiektywy, pierwszy aparat itp. itd. Teraz też miał być "Pierwsze tło", ale stwierdziłam, że co za dużo to nie zdrowo. No cóż, co ja poradzę, że mam wszystko pierwsze. W sensie, że pierwszy raz jest u mnie.

Sesję zaplanowałam. Światła me parasolkowe (szitowe) ustawiłam. Moje małe pomieszczenie domowe, nie sprzyja takiej ilości kabelków i przedłużaczy, ale daliśmy radę. Me wspaniałe modelki pozowały całkiem ładnie, dopóki biedna Zosia nie zaczęła płakać z powodu "okresu ząbkowego". Ale i tak kilka ujęć udało się złapać. Groszka o dziwo (jak nigdy) sprawowała się jak "rasowa" modelka. Nawet wreszcie udało mi się zrobić jej zdjęcia z uśmiechem – syriesli.. to nie jest łatwe.

PHOTOGROSZKI (porada amatora): Pierwsze tło! Jest mym pierwszym, super białym tłem. Początkowo był plan zakupu tła typowo dziecięcego, słodkiego. Np. z jasnym nadrukiem i np. białą drewnianą podłogą – dokładnie o takim marzyłam, jako że kocham się od dawna w takich białych dodatkach i sceneriach.  W końcu jakbym tak robiła tej Groszce 500 zdjęć tygodniowo na jednym koronkowym tle z kochaną drewnianą pogłogą, to za dużego pola do popisu bym nie miała. Był też pomysł na tło szare ( i kiedyś je na pewno kupię!). Po rozmowach z licznymi znajomymi doradcami wybrałam tło białe kartonowe. Tło białe mogę przyozdobić każdą inną (nawet kolorystycznie) stylizacją. W sumie też mogę dzięki temu fotografować sobie ludzi dużych, a nie tylko małych.

dziecko w koszyku   sesja w szarości

sesja w balerinie   sesja w balerinie

dwie dziewczynki w biżuterii   dwie dziewczynki w biżuterii

dwie dziewczynki w biżuterii   dwie dziewczynki w biżuterii

dzieci na pikniku

dwie dziewczynki w biżuterii   dwie dziewczynki w biżuterii

uśmiechnięte dziecko na białym tle

uśmiechnięte dziecko na białym tle

 

   

mama i córka   mama i córka

mama i córka   mama i córka

mama i córka   mama i córka

iiii backstage …

backstage zdjęć

2 thoughts on “White

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *