GDYNIA – miejsca dla dzieci

Gdy jedziesz na wakacje z dzieckiem, często to ono kieruje Twoim wyborem. Chodzi o odpowiedni wybór miejsca zakwaterowania hotelu/mieszkania, ale co jeszcze jest ważne?Wyeżdzając na wakacje z dziećmi (a zwłaszcza nad polskie morze) musimy pamiętać o tysiącu spraw – ubraniach, kurtkach, czapkach, butach, lekach, środkach czystości itp. itd. Każdy z resztą ogarnia co i jak, więc wymieniać chyba nie muszę?  Jednak to nie jedyna sprawa jaka nas interesuje przy wyjeździe.

ODPOWIEDNIE ZAKWATEROWANIE 

Wyjeżdzając do Gdyni w tym roku, przygotowaliśmy się odpowiednio wcześnie. Kwaterę, a dokładniej dwupokojowy apartamet wynajęliśmy przez internet. Mieszkanie usytuowane było dość blisko głównego placu Gdyni oraz plaży. Dla nas było to dość ważne ze względu na tachanie dużych ilości ręzników, wiadereczek, żółwików, szpadelków oraz samego wózka z Panną Groszką. Zdecydowaliśmy się na apartament na Abrahama 20  od przemiłych Państwa. W schowanej od ulicy kamienicy, urządzone w nowoczesnym ikeowskim stylu, zadbane i.. nawet z krzesełkiem dla Groszki.

GDYNIA – MIEJSCA DLA DZIECI

Wychodząc na obiad z maluchem, zwłaszcza pokroju Naduśki (niemogącej usiedzieć nigdzie dłużej niż 5 minut) bardzo zwracaliśmy uwagę na lokale. Ku naszemu zdziwieniu większość lokali w Gdyni była przystosowana dla rodzin z dzieckiem. O czym tu mowa? Mowa o krzesełkach i stoliczkach dla dzieci oraz odpowiednich kącikach z zabawkami. Osobiście z takich miejsc polecam wspaniałą Pierożkarnię, która urzekła mnie smakiem potraw i stylu (zdjęcia poniżej).

Większość takich miejsc spotkaliśmy przy ul. Świętojańskiej, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic Gdyni oraz wzdłuż linii morza, czyli przy słynnym Placu Kościuszki, tuż obok.

Każdego dnia staraliśmy się "zwiedzać" nowe restauracje na potrzeby zapoznania się z ciekawymi miejscami.

Oprócz wielu rodzinnych restauracji, w Gdyni umieszczony jest bardzo duży plac zabaw przy plaży, który codziennie musiał być zaliczony przez Groszkę. To był taki rytuał (nie pomijając karmienia kaczek nad morzem, co było dla niej równie zachwycające, jak dla mnie jazda na wesołym miasteczku :D).

W zasięgu okręgu portu znajdowała się również mała galeria, w niej zaś mini centrum rozrywkowe dla najmłodszych, a wyżej dla trochę starszych. W deszczowe dni, były tam naprawdę tłumy. Tuż obok, podążając w stronę plaży, napotkacie wielkie Akwarium Gdyńskie, również dla małych i dużych.

Resztę atrakcji godnych uwagi podam Wam w kolejnych wpisach. Jeszcze parę ich będzie 😉 Na koniec zostawiam Was z dawką mini sesji plażowej Groszki.

P.S. Miś póki co nadal jest nieodzownym kompanem każdej podróży, nawet do sklepu pod domem 😉 Bez niego, nie ma wyjścia!

gdynia - miejsca dla dzieci   gdynia dla dzieci

sesja na plaży

sesja nad morzem

sesja zdjęciowa Gdynia  

sesja dziecięca w Gdyni  

 

gdynia atrakcje dla dzieci

 

gdynia atrakcje dla dzieci

gdynia atrakcje dla dzieci

gdynia atrakcje dla dzieci

GROSZKA&MODA:

– kapelusz – nadmorskie stragany,

– T-shirt MADE WITH LOVE – PEPCO,

– szare alladynki – PEPCO,

– sandałki – ZARA

Jeśli się podobało, wiecie co robić! A może ma ktoś jakieś inne fajne atrakcje dla dzieci godne polecenia w Gdyni? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *